ویلای دو خواهر

ویلای دو خواهر

طراحی ویلا

ویلا به طور کلی به مکانی اطلاق میشود که در آن انسان ها برای خارج شدن از روزمرگی ها و ارتباط هرچه بهتر خود با طبیعت برای کسب آسایش اقدام کنند. انسان ها غالبا در ویلا به امکاناتی بسیار فراتر از زندگی های آپارتمان نشینی امروزه دسترسی پیدا می کنند.

طراحی ویلا ترکیب اصول مهندسی با مشخصات ویلای رؤیایی شماست. گذراندن اوقات در خانه‌ای دنج و زیبا در میان باغی سرسبز آرزوی خیلی از افراد است. اما حتی کسانی که توانایی مالی و فرصت خرید ویلا دارند تصور می‌کنند ساخت ویلای ایده‌آل غیرممکن است و ارزش صرف هزینه و انرژی ندارد. در حالی که معماران حرفه‌ای به راحتی می‌توانند به تناسب هزینه مورد نظر مشتری طرحی مطابق سلیقه و خواست او طراحی کند. درواقع باید گفت برخلاف تصور عموم، موقعیت مکانی و متراژ زمین و یا حتی هزینه ساخت ویلا به اندازه هنر و مهارت مهندس معمار آن اهمیت ندارد.

ویلای دو خواهر

ویلای دو خواهر

استودیو معماری سامو با اجرا و طراحی ده‌ها ویلا و باغ، در این زمینه کارنامه درخشانی کسب کرده است. ما در استودیو سامو با داشتن اکیپ‌های اجرایی متخصص، خاص‌ترین و شیک‌ترین ویلاها را متناسب با نیاز کارفرماهای محترم خود اجرا می‌کنیم. پروسه‌ی انجام پروژه‌های استودیو سامو در سبک‌های طراحی ویلا کلاسیک و طراحی ویلا مدرن کاملا در چهارچوب ضوابط و استاندارد‌های معماری و افزایش خلاقیت در راستای پویایی ویلای شما و متناسب با دغدغه‌ها و نیازمندی‌های مشتریان خود به ثمر می‌رسد و از همه مهم‌تر ماحصل کارگروهی یک تیم متخصص می‌باشد.
ویلا ارنگه

کلمه ویلا که ریشه ای فرانسوی دارد و به خانه‌ها و اقامتگاه‌هایی که با کیفیت بالای سطح آسایش و طراحی‌های خاص و خارج از معمول که با موقعیت مکانی مجزا، متمایز شده اند و معمولا در زمینی بزرگ و جدا از اطراف که از هر چهار طرف فضای باز دارد، ساخته می شده است. ویلا یک سازه یک سطحی (ویلای فلت “flat”) و یا دو یا چند سطح می باشد، که ویلای دو سطحی را دوبلکس “duplex” و سه سطحی را ویلای تریبلکس “triplex” ومی نامند. ویلا ها اغلب دارای پاسیو بیرونی و باغ یا تراس جلویی هستند .آنها ممکن است حداقل یک دیوار مشترک با ویلای همسایه داشته باشند یا جدا باشند.

ساخت ویلاها از جمهوری روم باستان شروع شد و در آن زمان ساختمان‌های ارزشمند افراد طبقه بالای اجتماع به صورت ویلا در محوطه‌ها یا باغ‌های وسیع ساخته می‌شدند که بعد از فروپاشی امپراتوری روم توسط کلسیا کاربریشان تغییر کرد و به صورت صومعه استفاده می‌شدند و در قرون وسطی بعد از تعمیر و تغییراتی دوباره به صورت ساختمان‌های اشرافی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.